Одним із пунктів "Програми соціального захисту населення в м. Броди на 2017 рік", яку депутати Бродівської міської ради прийняли учора, 24 січня, є матеріальна підтримка батькам, діти яких загинули в мирний час, на виконання якого передбачено 40 тис. грн з міського бюджету. Присутні на засіданні Голова "Фонду захисту сімей військовослужбовців, діти яких загинули в мирний час" Євгенія Петрусь та мама, яка в мирний час втратила сина у війську Марія Шевчук, розповіли, що на даний час під опікою районного фонду є 35 родин, які, як зазначила Євгенія Петрусь, "прибиті горем". Обидві мами подякували депутатам міської ради за це рішення. Дана програма була підтримана одноголосно 20 депутатами.
"Я , де виступатиму на заходах, наприклад, на цю суботу мене запросили у військову частину Нацгвардії, ставитиму за приклад Бродівську міську раду, яка повернулася обличчям до нашої біди, адже ми втратили найдорожче, що у нас було - наших синів, наших годувальників, зрештою, надію", - зазначила Євгенія Петрусь, котра є активісткою громадського життя у Бродах та активною захисницею прав солдатських матерів. Також Євгенія Петрусь зазначила, що справедливість відновлено, оскільки з 1 січня 2015 року згідно з Указом ПРезидента родини котрі втратили своїх рідних в АТО і ті сім"ї, які раніше в мирний час втратили своїх синів у війську прирівнені у статусі. Батьки, які переважно всі вже похилого віку, почали отримувати доплати до пенсії по втраті годувальника.
Загалом "Програма соціального захисту Бродівської міської ради на 2017 рік" передбачає фінансування у розмірі 213 тис. грн, з них найбільша стаття видатків - це надання грошової допомоги малозабезпеченим громадянам міста - 104 тис. грн.