Новини

Перелік актуальних вакансій

16/09/2021

Перелік  актуальних вакансій станом на 15.09.2021

Заступник директора по медичній частині

лікар загальної практики-сімейний лікар

Лікар пункту охорони здоров’я

Лікар-педіатр

Інженер з підготовки виробництва(для особи з інвалідністю)

Інспектор з охорони природно-заповідного фонду

Інженер-технолог

Вчитель закладу загальної середньої освіти

Керівник музичний

Механік

Менеджер (управитель)

Завідувач господарства

Агент торговий

Комірник

Касир торговельного залу

Продавець продовольчих товарів

Продавець-консультант

Кулінар виробів з риби та морепродуктів

Бармен

Кухар

Кухонний робітник

Офіціант

Пекар-майстер

Покоївка

Оброблювач птиці(особа з інвалідністю)

Сортувальник виробів, напівфабрикатів та матеріалів (особа з інвалідністю)

Монтер кабельного виробництва (особа з інвалідністю)

Водій автотранспортних засобів (для осіб з інвалідністю)

Водій автотранспортних засобів (кат D)

Водій навантажувача

Тракторист-машиніст

Майстер виробничого навчання водінню

Транспортувальник (обслуговування механізмів)

Електромонтажник з кабельних мереж

Електромонтер з експлуатації розподільних мереж

Електрогазозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах

Електрик цеху

Електрогазозварник

Обжарювальник харчових продуктів (виробництво м'ясних продуктів)

Монтер кабельного виробництва

Оббивальник меблів

Комплектувальник меблів

Верстатник деревообробних верстатів

Токар

Розкрійник

Швачка

Шліфувальник каменів

Колорист

Підсобний робітник

Робітник з догляду за тваринами

Дорожній робітник (для осіб з інвалідністю)

Вантажник

обвалювальник тушок птиці

монтер колії

обліковець

Більш детальну інформацію можна отримати у відділі взаємодії з роботодавцями та рекрутингу Бродівської районної філії Львівського ОЦЗ за адресою:
м. Броди, вул. Гончарська,15 тел: 4 20 00.

Інформує Бродівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області

15/09/2021

Щодо проведення податковою службою перевірок декларацій при одноразовому декларуванні активів

Бродівська ДПІ   повідомляє, що відповідно до п.п. 15.1 п. 15 підрозділу 94 розділу ХХ Податкового кодексу одноразова (спеціальна) добровільна декларація підлягає камеральній перевірці у спеціальному порядку протягом 60 календарних днів, що настають за днем подання відповідної Декларації.

Метою проведення камеральної перевірки декларації є виявлення арифметичних та логічних помилок. Тобто податковими органами не проводяться документальні перевірки, що свідчить про відсутність фіскальної складової.

Водночас, повідомляють, що контролюючим органом  не проводиться податкова перевірка щодо джерела отримання декларантом чи фізичною особою доходів, за рахунок яких було одержано (набуто) задекларовані таким декларантом активи або активи, склад та обсяг яких перебуває у межах, які визначені положеннями Податкового кодексу та вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори.

Крім того, одноразові (спеціальні) добровільні декларації, а також відомості, що містяться в них, не можуть бути використані в розслідуваннях та/або перевірках стосовно декларанта, а також як докази у кримінальних провадженнях, справах про адміністративні правопорушення, цивільних та адміністративних справах.

 

                                                         Ви запитували – ми відповідаємо

 

В Бродівській ДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо кампанії одноразового декларування, застосування касових апаратів та електронних сервісів. На запитання платників відповідала начальниця інспекції  Ганна Богуцька.

Як відкрити спеціальний рахунок в банку для одноразового декларування?

Для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування декларант має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

Декларант відкриває в банку спеціальний рахунок та вносить на нього готівкові кошти, банківські метали через операційну касу банку за заявою на переказ готівки, а у реквізиті «Призначення платежу/зміст операції» зазначає «добровільне декларування».

Після підтвердження джерел походження грошових коштів, банківських металів декларант має право:

перерахувати грошові кошти, банківські метали на власний поточний рахунок фізичної особи, відкритий в банку України;

або зняти грошові кошти, банківські метали та закрити спеціальний рахунок;

або подати в банк заяву та використовувати надалі цей рахунок як звичайний поточний рахунок фізичної особи, відкритий для власних потреб.

Декларант додатково до документів для відкриття спеціального рахунку подає анкету та заяву.

Банк уживає заходів щодо встановлення джерел походження коштів у національній та іноземних валютах, банківських металів у випадках, передбачених законодавством з питань фінансового моніторингу.

Чи скасовується реєстрація РРО при переході на програмний РРО?

Реєстрація  реєстратора розрахункових операцій діє до дати скасування реєстрації РРО, що відбувається у випадках, коли, зокрема, суб’єкт господарювання у зв’язку із застосовуванням програмного РРО вирішив відмовитись від застосування РРО, строк служби якого не закінчився.

Законодавством не передбачено обмежень на використання поряд з РРО також і ПРРО. Суб’єкт господарювання може самостійно обрати для використання РРО або ПРРО.

Якщо суб’єкт господарювання приймає рішення замість РРО використовувати ПРРО, то при переході на ПРРО скасовується реєстрація РРО.

Чи можна в Електронному кабінеті здійснити перегляд та друк раніше поданої звітності?

У приватній частині Електронного кабінету в залежності від типу платника (юридична особа, фізична особа – суб’єкт підприємницької діяльності, громадянин тощо) надається доступ, зокрема, до перегляду та друку раніше поданої звітності.

Меню «Перегляд поданої звітності» надає користувачу Е- кабінету можливість перегляду раніше поданої податкової, пенсійної та статистичної звітності до ДПС незалежно від способу її подання, включаючи звіти, подані на паперових носіях до центрів обслуговування платників податків. За замовчуванням користувач отримує перелік всіх звітів, поданих у відповідному звітному періоді. Звітний період (місяць, квартал чи рік) визначається двома параметрами – роком та місяцем.

В Бродівській ДПІ відбулась зустріч з платниками

Нещодавно фахівцями Бродівської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області  проведено зустріч з суб’єктами господарювання щодо  новацій  податкового законодавства.

В ході спілкування розглядались питання  повноти та добровільності сплати податкових платежів, легалізації заробітної плати, застосування касових апаратів та роботи електронних сервісів ДПС. Зазначено, що  на вебпорталі ДПС відкрита рубрика «Онлайн навчання», яка допоможе платникам підвищити їх податкову обізнаність. Також проінформовано про зміни в законодавстві щодо  запровадження з 1 вересня  п.р.  до 1 вересня 2022р.  кампанії добровільного декларування громадянами своїх активів, з яких не були сплачені податки до 1 січня 2021 року. Фізичній особі, яка задекларує свої активи та сплатить з них податки, законодавством передбачено гарантії у вигляді звільнення від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності.

На завершення учасники зустрічі мали можливість задати питання та отримати на них кваліфіковані відповіді.

 

              15 вересня – граничний термін для подання заяви про перехід на спрощену систему

Головне управління ДПС у Львівській області нагадує, що порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої – третьої груп здійснюється відповідно до підпунктів 298.1.1 – 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу.

Якщо суб’єкт господарювання є платником інших податків і зборів,  має намір перейти на спрощене оподаткування, він повинен подати до контролюючого органу заяву про перехід, яка подається не пізніше 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Разом із заявою слід подати розрахунок доходу за попередній календарний рік. Форми заяви про застосування спрощеної системи оподаткування та розрахунку доходу за попередній календарний рік затверджені наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019 року  № 308.

Перехід на сплату єдиного податку є можливим лише якщо протягом попереднього календарного року суб’єкт господарювання дотримав визначених пунктом  291.4 Податкового кодексу вимог.

Для подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування рекомендуємо використовувати "Електронний кабінет" (https://cabinet/tax.gov.ua), який є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом.

 

       Для отримання відомостей про доходи скористайтесь Електронним кабінетом платника

Головне управління ДПС у Львівській області нагадує, що платник податків може отримати Відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді, скориставшись Електронним кабінетом (http://cabinet.tax.gov.ua).

Вкладка «Запит про суми виплачених доходів» режиму «ЕК для громадян» приватної частини Е- кабінету надає можливість користувачу після проходження електронної ідентифікації сформувати, підписати та надіслати Запит щодо отримання відомостей з ДРФО в електронному вигляді(заповнюється автоматично відповідно до реєстраційних даних платника податків).

Відповідь (Відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді) можна переглянути у вкладці «Вхідні документи» режиму «Вхідні/вихідні документи» або у вкладці «Запит про суми виплачених доходів» режиму «ЕК для громадян» переглянути Відповідь № 2, сформовану на поданий Запит.

                                    

                                                                                                                  Буський сектор організації роботи

                                                                                                                  організаційно-розпорядчого управління

                                                                                                                       ГУ ДПС у Львівській області

Інформує Бродівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області

09/09/2021

На Бродівщині відповіли на запитання платників щодо добровільного декларування доходів

З метою популяризації основних положень Закону України від 15.06.2021 № 1539-IX щодо запровадження одноразового ( спеціального) добровільного декларування фізичними особами своїх активів, в Бродівській ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області відбулася «гаряча лінія» за участі в.о. начальника інспекції Вячеслава Ковальчука.

Під час проведення телефонного зв’язку у громадян виникали питання щодо основних норм Закону, зокрема:

- що таке добровільне декларування та протягом якого періоду необхідно декларувати активи,

- які об’єкти добровільного декларування, ставки оподаткування та терміни сплати задекларованого збору, а також які активи звільняються від декларування.

Відповідаючи на запитання, посадовець зазначив, що одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) нею за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.

Кампанія з подання одноразової (спеціальної) декларації проводиться з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.

Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи - резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об'єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об'єкти декларування, і які відповідно до Податкового кодексу є чи були платниками податків. 
Серед активів зазначаються: валютні цінності (крім коштів у готівковій формі), цінні папери, рухоме та нерухоме майно, в т.ч. об'єкти незавершеного будівництва, частки у майні юридичних осіб, які знаходяться в Україні чи за кордоном.

Подання такої декларації передбачає сплату збору в порядку, строки і розмірах, встановлених ПКУ.

Із задекларованих активів громадянин має сплатити збір, зокрема 5% щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні; 9% щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном; 2,5% щодо номінальної вартості державних облігацій України, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.

Об'єктами декларування не можуть бути активи декларанта, які обліковуються (знаходяться) на рахунках фінансових установ та/або розташовані (зареєстровані) на території країни, визнаною державою – агресором згідно із законом чи мають джерело походження з такої країни.

Також зазначено, що  з роз`ясненнями податкової служби  щодо  одноразового декларування можна ознайомитися на субсайті Головного управління ДПС у  Львівській області у банері «Одноразове добровільне декларування».

                 До Податкової декларації з податку на прибуток внесено зміни

Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що 17 серпня 2021 року набрав чинності наказ Мініну України від 04.06.2021 № 317, яким внесено зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом МФ України від 20.10.2015 № 897.Зокрема, декларацію доповнено новим рядком 7.1, а також внесено зміни до додатків ПН, РІ та АМ.

З оновленою редакцією Наказу № 897 можна ознайомитися скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.tax.gov.ua).

Отримуйте послуги ЕДП за цифровими документами в Дії 2.0

Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що з 25 серпня 2021 року Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС (далі - Надавач) приєднався до застосунку «ДІЯ».

Це дає можливість всім фізичним особам звернутись до Надавача для отримання кваліфікованого електронного підпису чи печатки, без надання копій паперових документів, що значно спрощує отримання даної послуги.

Як це працює?

1. У власника повинен бути відображений паспорт громадянина України або паспорт громадянина України для виїзду за кордон у застосунку «ДІЯ», версії не нижче 2.0. Копію одного з документів можна надати за допомогою функції «ШЕРІНГ» застосунку «ДІЯ».

Для цього необхідно продиктувати штрих-код та підтвердити передачу даних з «Дії».

2. Пройти ідентифікацію за допомогою електронного паспорта.

3. Отримати електронний кваліфікований підпис чи печатку.

Це дуже зручно та займає всього декілька хвилин.

Всю інформацію розміщено на сайті acskidd.gov.ua.

      Нацбанком врегульовано порядок відкриття поточних рахунків із спеціальним режимом для одноразового добровільного декларування

Бродівська  ДПІ повідомляє, що з 1 вересня 2021 року стартує одноразове добровільне декларування активів, з яких не були сплачені належним чином податки.

До подання одноразової декларації платник має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках в банках України.

Порядок відкриття та ведення поточних рахунків із спеціальним режимом використання в національній та іноземній валютах, банківських металах для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування затверджено постановою Правління Національного банку України від 5 серпня 2021 року №  83.  

Відповідно до постанови, декларант при відкритті спеціального рахунку подає анкету та заяву. В анкеті зазначаються персональні дані платника. Заява є підтвердженням того, що отримані ним активи не належать до таких, які не можуть бути обʼєктами декларування відповідно до закону щодо одноразового добровільного декларування (Закон України № 1539).

Документом, зокрема, визначено як банком здійснюється перевірка декларанта, у яких випадках платнику може бути відмовлено у відкритті такого рахунку, особливості договору, який укладається між банком та декларантом тощо.

З особливостями подання декларації можна ознайомитися у презентації за   посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya/rozyasnennya-dlya-platnikiv/prezentatsii/488597.html

Чи повинна подавати одноразову добровільну декларацію фізична особа, яка отримала у спадок (подарунок) рухоме або нерухоме майно від члена сім’ї першого або другого ступеня споріднення?

Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок нерухомого або рухомого майна визначено ст. 174 Податкового кодексу, відповідно до п.п. «а» п.п. 174.2.1 п. 174.2 якої за нульовою ставкою оподатковуються об'єкти спадщини, що успадковується членами сім'ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення.

При цьому об’єкти дарування, зазначені в п. 174.1 ст. 174 Кодексу, подаровані платнику податку іншою фізичною особою, оподатковуються згідно з правилами, встановленими розділом IV Кодексу для оподаткування спадщини (п. 174.6 ст. 174 Кодексу).

Відповідно до п. 174.3 ст.174 Кодексу особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці/обдаровані, які отримали спадщину/дарунок.

Дохід у вигляді вартості успадкованого/отриманого у дарунок майна (у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації, крім спадкоємців, які отримали у спадщину/дарунок об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

Таким чином, у разі якщо об’єкти рухомого або нерухомого майна отримуються декларантом у спадок або як дарунок від члена сім’ї першого або другого ступеня споріднення, то обов’язку щодо подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації у такого платника податків не виникає  за умови відсутності інших підстав для подання такої декларації.

Затверджено форму одноразової (спеціальної) добровільної декларації 

Бродівська ДПІ повідомляє, що наказом Мінфіну України від 02.08.2021 №439  затверджено форми одноразової (спеціальної) добровільної декларації та Порядку її подання, який набуває чинності з 01 вересня п.р.

Нагадуємо, що з 1 вересня 2021 року розпочалосяодноразове (спеціальне) добровільне декларування громадянами України активів (розміщених на території України та/або за її межами), які належать їм на правах власності та з яких, відповідно до вимог законодавства та/або міжнародних договорів, не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори.

Декларування буде відбуватися шляхом подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації до Державної податкової служби України через приватну частину Електронного кабінету у розділі «Одноразова (спеціальна) добровільна декларація.

Одноразові (спеціальні) добровільні декларації  перевірятимуть тільки камерально на арифметичні та логічні помилки

Декларант, який має намір скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням щодо належних йому активів фізичної особи, має право добровільно подати до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, одноразову (спеціальну) добровільну декларацію в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

При цьому інформація про джерела одержання (набуття) декларантом об'єктів декларування в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації не зазначається.

Разом із тим податковим органом не проводиться податкова перевірка щодо джерела отримання декларантом чи фізичною особою, що підпадає під дію п. 10 підрозділу 9 прим. 4 розділу ХХ Податкового кодексу доходів, за рахунок яких було одержано (набуто) задекларовані таким декларантом активи або активи, передбачені п. 10 підрозділу 9 прим. 4 розділу ХХ ПКУ.

Одноразова (спеціальна) добровільна декларація підлягає перевірці у спеціальному порядку. Це буде камеральна перевірка, яку центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, проводить протягом 60 календарних днів, що настають за днем подання йому відповідної декларації. Мета такої перевірки є виявлення арифметичних та логічних помилок у одноразовій (спеціальній) добровільній декларації.

             Понад 3 млрд грн задекларовано громадянами доходів за 2020 рік з початку року

Станом на 01.08.2021 року громадянами Львівщини подано 16 073 декларації про майновий стан і доходи за 2020 рік, що на 2 873 декларації більше у порівнянні з минулим роком, або на 21,8 відс та задекларовано 3 641,1 млн грн, що на 560,2 млн грн більше ніж торік.

Нагадуємо, що кампанія декларування минулорічних доходів громадян закінчилася, але особи, які мають право на податкову знижку, можуть подати декларацію до кінця 2021 року. 

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником ПДФО витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності, в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги). Перелік витрат, дозволених для включення до податкової знижки  визначений ст. 166 Податкового кодексу.  Скористатися  таким правом можна лише за витратами 2020 року. 

Звертаємо увагу, що декларацію можна направити до податкових органів засобами електронного зв’язку. Для цього потрібно скористатися Електронним кабінетом, вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Повідомлення про прийняттяпрацівника на роботу можна подати за допомогою Електронного кабінету

Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що власники підприємств, установ, організацій та фізичні особи підприємці зобов’язані  подавати до територіальних органів ДПС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску повідомлення про прийняття працівника на роботу. Повідомлення затверджене постановою КМУкраїни  від 17.06.2015 № 413 та подати його  можна за допомогою сервісу ДПС «Електронний кабінет».

Доступ до приватної частини Електронного кабінету надається після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

Режим «Введення звітності» приватної частини Електронного кабінету забезпечує можливість створення платниками податкової, фінансової, статистичної звітності, звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, в тому числі Повідомлення, підписання і подання такої звітності до контролюючих органів.  Із запропонованого переліку форм слід обрати форму «J(F)3001001» Повідомлення про прийняття працівника на роботу» та  зазначити відповідний територіальний орган ДПС (регіон, район) в полі «Код ДПІ».                           

Нагадаємо, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом та подання повідомлення про прийняття його на роботу. 

                                Дії платника податків при помилково поданій звітності

Головне управління ДПС у Львівській області нагадує, що у відповідності з п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається платником за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Згідно з п. 49.8. ст. 49 ПКУ прийняття податкової декларації є обов’язком контролюючого органу. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов’язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов’язкових реквізитів, передбачених пп. 48.3 та 48.4 ст. 48 ПКУ. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.

У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 ПКУ), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Таким чином, у випадку помилкового подання податкової звітності (подано звітність, яку взагалі не потрібно подавати або подано не до того контролюючого органу) платнику податків необхідно:

до закінчення граничного строку подання такої податкової звітності подати податкову звітність з ознакою «Звітна нова» та зменшити податкове зобов’язання;

після граничного терміну подання такої податкової звітності та виникнення податкових зобов’язань, подати податкову звітність з ознакою «Уточнююча» та зменшити податкове зобов’язання.

                                                                                                                 Буський сектор організації роботи 

                                                                                       організаційно-розпорядчого управління

                                                                                                                       ГУ ДПС у Львівській області  

Оголошення

07/09/2021

❗️Важлива інформація❗️

ТОВ «Західна Агровиробнича Компанія» повідомляє, що на території сіл Гаї, Гаї-Дітковецькі, Гаї-Смоленські, Дітківці, Суховоля, Салашка, Бучина проводитиметься обробіток посівів соняшника із застосуванням агрохімікатів (авіаметодом).

❓Коли❓
Обробка буде проводитися з 8 вересня до 30 вересня.
❓Чим❓
Препарат: Альфа-Дикват
❗️Важливо❗️
На території оброблених ділянок дозволяється:
⚠️виходити чи проводити ручні роботи через 5 днів;
⚠️випасати худобу та викошувати сіножаття через 7 днів.

ЗНИЩЕННЯ БУР'ЯНІВ ПІСЛЯ ЖНИВ

30/08/2021

Після  закінчення  жнив   на  полі  потрібно  зібрати  всю  солому. Якщо можливо,  провести  дискування  для  прополювання старих бур’янів і стимулювання проростання нових насінин. Для цього потрібно щоб пройшли рясні дощі, тому що після збирання врожаю грунт  має понижену вологість.  Після  розрізання  диском  бур'яни  будуть мати  більшу  поглинаючу  листкову  поверхню  і  менш  розвинену  кореневу систему,  що  полегшить  їх  знищення  при  низьких  дозах  внесення гербіциду  Раундап. Також можна застосувати гербіциди: Тотал, Отаман, Напалм, Геліос, Гліфовіт, Ураган форте, Антибур’ян та інші — все це речовини однієї групи під загальною назвою «гліфосати».

     Гліфосати — це гербіциди суцільної дії, системні, які здатні до пересування по рослинах до кореневища. Діюча речовина переміщується з місця нанесення повільно (7-10 днів), але на велику відстань (на глибину до 2 м) і викликає загибель кореневищ у радіусі 30 см. Симптоми дії препаратів можна спостерігати на однорічних рослинах через 2-4 доби, на багаторічних – 7-10 діб; повна загибель настає через 20 днів і більше. Бур’яни спочатку набувають світло-зеленого забарвлення, потім жовтіють, знебарвлюються, втрачають тургор, засихають і через 14-20 днів гинуть.

    Потрібно  дочекатися  проростання    бур'янів  до  оптимальних  розмірів — 10-20 см., тоді  вносити  гербіцид. Найкращі результати досягають за використання гліфосату 2,0 л/га, у поєднанні із 2,4-Д (ефір), 2,0 л/га, в оптимальні фази розвитку бур’янів: для осоту — це 10–20 см у фазі ррозетки, берізки польової — 10–30 см у фазі розетки, однорічних — 10–20 см заввишки або у діаметрі. Строки відростання бур’янів залежать від кліматичних умов, але головне — не допустити їхнього надмірного відростання.

     Під час застосування препаратів на основі гліфосату потрібно дотримуватися таких правил:

  - використовувати невисокі норми витрати робочого розчину; гліфосат дає найкращі результати у вигляді концентрованого розчину за максимальної норми витрати води 200 л/га;

  - не проводити обприскування, якщо протягом наступних 4-5 годин очікується дощ: гліфосат повинен повністю поглинутись листям бур’янів;

  - для досягнення оптимальних результатів бур’яни повинні активно розвиватися в умовах доброї зволоженості ґрунту. Якщо бур’яни страждають від посухи, обприскування краще не проводити.

   Обприскування  препаратами  не  порушує  сівозміни. Після  винищення  небажаної  рослинності, на  полі  можна  висівати  будь-яку  культуру. Завдяки  високоефективному  знищенню бур'янів, обробка  гербіцидом  дає  можливість  підвищити врожайність  наступних  культур  на  30 %. Через  зменшення механічних  обробок  зберігається  структура  грунту та грунтова  волога.                         

                                                                                                                                                                                                           О.Забужна, державний  фітосанітарнний інспектор                                  

Про персональні дані.

30/08/2021

До уваги постачальників житлово-комунальних послуг і балансоутримувачів будинків та прилеглих територій!

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надходять численні скарги від громадян щодо поширення постачальниками житлово-комунальних послуг в мережі Інтернет, під’їздах будинків, переліків боржників, а саме: номерів особових рахунків, адрес (назв районів, вулиць, номерів будинків та квартир), сум заборгованості тощо.

Зауважуємо, що відповідно до статті 32 Конституції України ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України. Не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 20.01.2012 № 2-рп/2012, інформація про особисте та сімейне життя особи (персональні дані про неї) – це будь-які відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована. Така інформація про фізичну особу та членів її сім’ї є конфіденційною і може бути поширена тільки за їх згодою, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про захист персональних даних» обробка персональних даних, в тому числі їх поширення (розповсюдження, передача), як один із елементів такої обробки, має здійснюватись для конкретних і законних цілей, визначених за згодою суб'єкта персональних даних, або у випадках, передбачених законами України, у порядку, встановленому законодавством.

Отже, сукупність даних про номери особових рахунків, адреси, суми заборгованості боржників в розумінні Закону України «Про захист персональних даних» є персональними даними, відтак на них поширюються загальні вимоги щодо обробки персональних даних.

Ураховуючи зазначене, розміщення у вільному доступі такої інформації є порушенням законодавства у сфері захисту персональних даних та тягне за собою адміністративну відповідальність.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини вкотре наголошує на необхідності сумлінного ставлення до обробки персональних даних.

Територія професійного зростання: нові можливості для активних та креативних

27/08/2021
У Бродах розпочалася неформальна зустріч освітян "Територія професійного зростання: нові можливості для активних та креативних", організована Бродівським центром професійного розвитку педагогічних працівників.
Педагоги Бродівщини мають змогу поспілкуватись, поділитись досвідом, відвідати ті локації, які їх цікавлять. Загалом - у Бродівському опорному закладі загальної середньої освіти №3 розмістили 20 тематичних локацій
Перед тим, як розпочати роботу на локаціях, до присутніх з вітальними словами звернулись директор Бродівського центру професійного розвитку педагогічних працівників Наталія Антоненко, заступник Бродівського міського голови Ірина Олеха, депутат Львівської обласної ради Євген Швед, завідувавч сектору взаємодії з органами місцевого самоврядування управління Державної служби якості освіти у Львівській області Роксолана Парійчук, голова Заболотцівської територіальної громади Марія Дискант, начальник відділу освіти Бродівської міської ради Микола Сторожук, начальник відділу освіти та гуманітарної політики Заболотцівської сільської ради Тетяна Мерецька, головний спеціаліст відділу освіти та гуманітарної політики Підкамінської селищної ради Ярослав Оленич.
Також до роботи приєднався ексзаступник міністра освіти і науки України, а сьогодні - директор Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Павло Хобзей.
 

Відповідь на Петицію Стрільчука Василя Михайловича

27/08/2021

Ваша петиція до Бродівської міської ради про збереження архітектурного ансамблю вулиці Золотої та історичного середмістя Бродів оприлюднена на сайті Єдиної системи місцевих електронних петицій 14 липня 2021 року.На підтримку петиції одержано 107 підписів.Відповідно до статті 231 Закону України «Про звернення громадян» та Порядку розгляду електронної петиції, адресованої Бродівській міській раді, затвердженого рішенням міської ради від 24 листопада 2016 року № 226, петиція розглянута на засідання виконавчого комітету Бродівської міської ради 26 серпня 2021 року. Прийнято рішення № 336 (копія додається), яким Вашу петицію підтримано.На виконання рішення виконавчого комітету від 26 серпня 2021 року № 336 відділом архітектури, містобудування та земельних ресурсів виконавчого комітету міської ради спільно з відділом правового забезпечення та виявлення корупції апарату виконавчого комітету міської ради будуть розроблені проекти:

Правил розміщення зовнішньої реклами на території міста Броди та населених пунктів Бродівської міської територіальної громади;

Правил розміщення вивісок на території міста Броди та населених пунктів Бродівської міської територіальної громади;

програми Бродівської міської ради «Про збереження історико-культурної спадщини на 2022-2025 роки».

Пропонуємо Вам подати свої зауваження і пропозиції.Щодо вирішення питання про зупинення протиправних дій, які знищують пам’ятки і повідомлення власників будівель на вул. Золотій та інших вулиць середмістя про необхідність отримання законодавства України у сфері охорони культурної спадщини повідомляємо про те, що розпорядженням міського голови від 29 липня 2021 року № 194/03-03 (копія додається) утворена комісія з обстеження пам'яток історії і культури, архітектури та містобудування, які розташовані на території Бродівської міської територіальної громади та визначено посадових осіб, відповідальних за організацію виконання повноважень виконавчого комітету Бродівської міської ради, передбачених підпунктом 5 пункту "б" частини першої статті 31 і підпунктом 10 пункту "б" статті 32 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", щодо забезпечення охорони пам'яток історії та культури, збереження та використання культурного надбання та щодо організації охорони, реставрації та використання пам'яток історії і культури, архітектури та містобудування, палацово-паркових, паркових і садибних комплексів, природних заповідників.Комісії з обстеження пам'яток історії і культури, архітектури та містобудування, які розташовані на території Бродівської міської територіальної громади, розпорядженням міського голови дані завдання:1. проводити роботу щодо обстеження пам'яток історії і культури, архітектури та містобудування, які розташовані на території Бродівської міської територіальної громади, про що складати відповідні акти;2. у разі виявлення будь-якої діяльності юридичних або фізичних осіб, що створює загрозу пам'ятці або бездіяльності власника або уповноваженого ним органу чи особи, яка набула права володіння, користування чи управління пам’яткою, що створює загрозу пам'ятці, негайно повідомити про це міського голову.

Інформування власників пам’яток архітектури, розташованих на території Бродівської міської територіальної громади, про необхідність утримання будівель у відповідності до паспортів фасадів пам’яток архітектури та дотриманням законодавства у сфері культурної спадщини, на виконання рішення виконавчого комітету від 26 серпня 2021 року № 336, здійснюватиме відділ інформаційно-аналітичної діяльності та комунікацій з громадянами через сайт міської ради та інші інструменти комунікації.

   Додатки: на 4 арк в 1 прим.

https://drive.google.com/file/d/14H3kVCZU0_BplWGeMaI4wvsTUarLvv-H/view?usp=sharing

ПРОЕКТ РІШЕННЯ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ

26/08/2021

ПРОЕКТ РІШЕННЯ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ

Про встановлення КП «Бродитеплоенерго»

тарифів на теплову енергію, її виробництво,

транспортування, постачання

Керуючись підпунктом 2 пункту «а» статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статтею 5, пунктом 2 частини 3 статті 4, частиною 5 статті 21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», постановою Кабінету Міністрів України  від     01 червня 2011 року № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів  на житлово-комунальні послуги» (із змінами), наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05 червня 2018 року № 130 «Про затвердження Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності», наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 12 вересня 2018 року № 239 «Про затвердження Порядку розгляду органами місцевого самоврядування розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також розрахунків тарифів на комунальні послуги, поданих для їх встановлення» (із змінами), розглянувши лист КП «Бродитеплоенерго»     від 19 серпня 2021 року № 169 про встановлення тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, виконавчий комітет міської ради  -

ВИРІШИВ:

1. Встановити комунальному підприємству «Бродитеплоенерго» тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання на рівні:

1) для потреб бюджетних установ:

тариф на теплову енергію – 3606,90 грн/Гкал (без ПДВ) за такими складовими:

тариф на виробництво теплової енергії – 3340,60 грн/Гкал (без ПДВ);

тариф на транспортування теплової енергії – 168,43 грн/Гкал (без ПДВ);

тариф на постачання теплової енергії – 97,87 грн/Гкал (без ПДВ);

2) для потреб інших споживачів:

тариф на теплову енергію – 3606,90 грн/Гкал (без ПДВ) за такими складовими:

тариф на виробництво теплової енергії – 3340,60 грн/Гкал (без ПДВ);

тариф на транспортування теплової енергії – 168,43 грн/Гкал (без ПДВ);

тариф на постачання теплової енергії – 97,87 грн/Гкал (без ПДВ).

2. Встановити комунальному підприємству «Бродитеплоенерго» структуру тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання згідно з додатками 1-4.

3. Визнати таким, що втратило чинність рішення виконавчого комітету Бродівської міської ради від 29 серпня 2018 року № 214 «Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання для потреб населення, релігійних організацій, бюджетних установ та інших споживачів КП «Бродитеплоенерго» Бродівської міської ради».

4. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Єлиневського О.І.

Міський голова                                                                            Анатолій БЕЛЕЙ

Please publish modules in offcanvas position.