Інформує Бродівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області

Інформує Бродівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області

Понеділок, 12 квітня 2021 09:57

       Отримав спадок – задекларуй дохід

  До 01 травня триває кампанія декларування громадянами доходів, одержаних впродовж 2020 року.  Одним із видів доходу який підлягає декларуванню є дохід отриманий у вигляді спадщини. Про це зазначила начальник Бродівської ДПІ  Ганна Богуцька.

Оподаткування спадщини залежить від ступеня споріднення спадкодавця та резидентського статусу. Зокрема:

-  за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об'єкти спадщини, що успадковуються членами сім'ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення;

-  за ставкою 5 відс. оподатковується вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення;

-  ставка 18 відс. застосовується для будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, та будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента.

Тож ті громадяни, які у 2020 році одержали дохід у вигляді спадщини, який оподатковується за нульовою ставкою податку, мають право не подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Якщо ж у 2020 році громадяни отримали спадщину, що оподатковується за ставками 5відс. чи 18відс., зобов'язані подати податкову декларацію не пізніше 30 квітня 2021 року.

   Скористайтеся чатом "Контакт-центр Податкової" та отримайте відповіді на запитання з оподаткування

                                                                   

      Бродівська  ДПІ  повідомляє, що  платники податків мають можливість оперативно отримати від Контакт-центру ДПС відповіді на запитання, що належать до компетенції ДПС в «Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі» (скорочено ЗІР) та в месенджерах viber та telegram.

До нього можна приєднатися з вебпорталу Державної податкової служби України розділу «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» https://tax.gov.ua/, а також з сайту Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (скорочено ЗІР) https://zir.tax.gov.ua/, або його мобільної версії.

Підписуйтесь на канали інформування ДПС:   

https://www.facebook.com/tax.lviv

https://www.facebook.com/TaxUkraine

https://t.me/tax_gov_ua

Спілкуйтесь з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»:

https://t.me/infoTAXbot

                     

  Повторне формування сертифікатів онлайн

      Бродівська  ДПІ  нагадує, що повторне (дистанційне) формування сертифікатів за електронним запитом можна здійснити онлайн на офіційному інформаційному ресурсі КН ЕДП ІДД ДПС за посиланням: https://acskidd.gov.ua/manage-certificates.

             

Основною перевагою електронного сервісу є можливість дистанційного цілодобового формування сертифікатів без обов’язкового відвідування податкової

Сформувати нові сертифікати зможуть лише ті користувачі, які мають:

чинні сертифікати (наприклад, до закінчення строку чинності сертифікатів залишилось декілька днів);

незмінні реєстраційні дані (ПІБ, адреса реєстрації місця проживання, код ЄДРПОУ організації тощо);

особистий ключ доступний лише користувачу та не є скомпрометованим.

 Оновлена звітність для  підприємців - «єдинщиків»  3 групи

Головне управління  ДПС  у  Львівській області  повідомляє, що підприємці – платники єдиного податку 3 групи звітуватимуть за І квартал 2021 року за новою формою декларації платника єдиного податку, затвердженою наказом Мінфіну  України від 19.06.2015 року № 578.

Разом з податковою декларацією спрощенцям необхідно буде подавати додаток 1 «Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску». В зв’язку з чим окремий річний звіт з єдиного внеску починаючи з 2021 року подавати вже не потрібно. 

Граничним строком подання звітності є 11.05.2021 року.

    Звертаємо увагу, що платники єдиного податку ІІІ групи, які мають найманих працівників до 11 травня повинні подати ще й новий податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за формою, затвердженою наказом Мінфіну України від 15.12.2020 року № 773.

            Щодо декларування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизнихтоварів

   У зв’язку з численними запитами платників податку та з метою ефективного проведення кампанії декларування податкових зобов’язань з акцизного податку,ДПС України листом від 02.04.2021 № 7984/7/99-00-21-03-03-07 надала  відповідні роз’яснення,зокрема:

-суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами, що має пункти продажу на території одного або декількох населених пунктів, що входять до складу ТГ, яка належить до контролюючого органу за основним місцем обліку платника, подає Декларацію та заповнює один додаток 6 до Декларації із зазначенням коду КОАТУУ за основним місцем обліку, де вказуються всі обсяги продажу підакцизних товарів та податкові зобов’язання, які виникли внаслідок здійснення діяльності на території ТГ. При цьому в додатку 10 до Декларації платник зазначає нарахування акцизного податку в розрізі кожного коду КОАТУУ, який був до об’єднання ТГ;

-суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами, що має один або декілька пунктів продажу на території одного або декількох населених пунктів, що входять до складу ТГ, яка належить до контролюючого органу не за основним місцем обліку платника, подає одну Декларацію та один додаток 6 (із зазначенням самостійно обраного коду КОАТУУ, за яким наявні пункти продажу підакцизних товарів, який був до об’єднання в ТГ). При цьому в додатку 10 до Декларації платник зазначає нарахування акцизного податку в розрізі кожного коду КОАТУУ, який був до об’єднання ТГ.

Детальніше у вищевказаному листі за посиланнямhttps://tax.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/75317.html 

Також звертаємо увагу, що 16 лютого набрав чинності наказ  Мінфіну України від 08.12.2020 № 747 «Про затвердження змін до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку».   Декларацію за новою формою необхідно подавати вже за березень 2021 року.

З 1 квітня 2021 року діють нові Довідники податкових пільг

 Державна податкова служба України оновила довідники пільг - №102/1 та 102/2.

 У довідниках надано перелік пільг, початок та кінець дії пільг:

-по податку на додану вартість;

-пільги з податку на прибуток підприємств;

-пільги по акцизному податку з вироблених в Україні підакцизних товарів(продукції),

- пільги по платі за землю;

-пільги з податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки,пільги по місцевих податках та зборах.

Нагадаємо, що з 2020 року облік податкових пільг, отриманих суб’єктами господарювання здійснюється контролюючими органами на підставі інформації, яка зазначається в податкових деклараціях.

   Майже3 694 млн. гривень  ПДФО  сплачено платниками Львівшини 

     Впродовж  трьох місяців 2021 року забезпечено надходження  податку на доходи фізичних осіб  до бюджетів Львівської області в сумі майже 3 694 млн. гривень. Це на 109,2 відс., або на  312 млн. грн.. більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року (січень-березень 2020 року – понад 3 382 млн. гривень).

Надходження  ПДФО березня п.р. до бюджетів Львівської області складають майже 1 330 млн. грн., що на 111,4 відс., або 136 млн.грн. більше ніж торік. 

Підписуйтесь на канали інформування ДПС:   

https://www.facebook.com/tax.lviv

https://www.facebook.com/TaxUkraine

https://t.me/tax_gov_ua

Спілкуйтесь з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»:

https://t.me/infoTAXbot

                                                                                                                              Буський сектор організації роботи 

                                                                                                         організаційно-розпорядчого управління

                                                                                                                       ГУ ДПС у Львівській області 

Please publish modules in offcanvas position.