Інформує Бродівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області

Інформує Бродівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області

Вівторок, 28 вересня 2021 15:44

Бродівська ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області повідомляє про наявність вільних площ в приміщенні Бродівської ДПІ по вул. Залізничній,21, які можуть бути використані для оренди як органами  державної влади такі підприємствами державної форми власності.

Вільні площі на 3 поверсі, три кабінети, загальною площею 84,0 кв. метри.

 

                                     На зустрічі в Бродівській ДПІ про актуальне

У Бродівській ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області відбулася зустріч з платниками податків щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб.

Начальник ДПІ Ганна Богуцька  нагадала присутнім про те, що відповідно до Закону України від 15.06.2021 № 1539-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету" з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року стартує кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування активів, розміщених на території України або за її межами та звернула увагу присутніх, які саме активи підлягають декларуванню,  як визначається база  оподаткування, та який порядок подання декларації та сплати задекларованих зобов'язань.

Також очільник ДПІ наголосила, що подача одноразової (спеціальної) добровільної декларації  є правом, а не обов’язком фізичної особи. Декларування проводиться в електронній формі засобами електронного зв”язку через «Електронний кабінет» https://cabinet.tax.gov.ua/. особисто декларантом без зазначення інформації про джерела одержання об”єктів декларування.

Під час зустрічі присутні отримали пам'ятки з докладною інформацією про спеціальне добровільне декларування.

 

ДПС забезпечує інформаційну та консультаційну підтримку кампанії одноразового (спеціального) добровільного декларування

В Україні триває кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування, під час якої громадяни мають можливість задекларувати активи, з яких раніше не були сплачені податки, та почати свою податкову історію з «чистого аркуша».

Декларацію можна подати у будь-який зручний час через Електронний кабінет платника податків. Зі всією інформацію щодо одноразового добровільного декларування можна ознайомитися у банері «Одноразове добровільне декларування» на вебпорталі Державної податкової служби України за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya.

Консультативну допомогу громадяни також можуть отримати в центрах обслуговування платників ДПС та звернувшись до контакт-центру податкової (тел. 0-800-501-007).

Чи є об’єктом одноразового (спеціального) добровільного декларування житловий будинок, який перебуває у спільній сумісній або спільній частковій власності кількох осіб?

Згідно з п.п. «б» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути нерухоме майно (земельні ділянки, об’єкти житлової і нежитлової нерухомості), що належить декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходиться (зареєстроване, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

Разом з тим, п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ визначено склад та обсяг активів, джерела одержання (набуття) яких у разі невикористання фізичною особою права на подання Декларації вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори відповідно до податкового законодавства.
До таких активів відносяться, зокрема, об’єкти житлової нерухомості, розташовані на території України, які станом на дату завершення періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування належали фізичній особі на праві власності (у тому числі спільної сумісної або спільної часткової власності), що підтверджується даними відповідних державних реєстрів, в обсязі: житловий будинок/житлові будинки, зареєстрований/зареєстровані у встановленому порядку в Україні, загальна площа якого/яких сукупно не перевищує 240 кв. м., або житловий будинок незавершеного будівництва чи будинки незавершеного будівництва, загальна площа якого/яких сукупно не перевищує 240 кв. м., за умови наявності у такої фізичної особи права власності на земельну ділянку відповідного цільового призначення.

Враховуючи викладене, у разі якщо об’єкт нерухомого майна у вигляді житлового будинку, що належить фізичній особі на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходиться на території України та/або за її межами станом на дату подання декларації був одержаний (набутий) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, то такий об’єкт майна може бути об’єктом одноразового (спеціального) добровільного декларування. При цьому фізична особа самостійно приймає рішення щодо визначення активів, які будуть зазначені нею у декларації.

                                Про можливість податкової амністії та легалізації статків

З 01 вересня в Україні розпочинається кампанія  одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів, запровадженого Законом України від 15.06.2021 № 1539-IX.   Про це зазначила начальник Бродівської ДПІ Ганна Богуцька у коментарях для представників ЗМІ.

Посадовиця наголосила, що громадяни України мають право подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, і з яких не були сплачені податки і збори до 1 січня 2021 року.

Об’єктами декларування можуть бути: валютні цінності, нерухоме майно та рухоме майно (транспортні засоби, предмети мистецтва чи антикваріату, дорогоцінні метали, ювелірні вироби тощо), майнові права на об'єкти інтелектуальної власності, цінні папери та/або фінансові інструменти, визначені законом, права на отримання дивідендів, інші активи фізичної особи, у тому числі майно, банківські метали, крім тих, що не розміщені на рахунках. Щодо суми збору, то вона нараховуватиметься відповідно до вартості об’єкта декларування за трьома ставками: 5 % – загальна ставка, 9 % – ставка щодо закордонних активів, 2,5 % – ставка щодо активів у вигляді ОВДП. Разом з тим, декларант може обрати альтернативний варіант: сплачувати податкові зобов’язання трьома рівними частинами щорічно. При цьому у добровільній декларації не потрібно буде вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів. Триватиме одноразове добровільне декларування до 1 вересня 2022 року.

Підприємці зобов'язані забезпечити зберігання первинних документів

Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що згідно пп. 20.1.6 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу, контролюючі органи мають право запитувати та вивчати під час проведення перевірок первинні документи, що використовуються в бухгалтерському обліку, регістри, фінансову, статистичну та іншу звітність, пов'язану з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів, виконанням вимог законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.

Фізичні особи – підприємці - платники єдиного податку 1-3 груп відповідно до п. 44.3 ст. 44 Податкового кодексу зобов'язані забезпечити зберігання первинних документів, на підставі яких ведеться облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань по податках і зборах – у разі їх сплати. Такі первинні документи, які підтверджують задекларовану суму доходу в розрахунках з єдиного податку, зберігаються не менш як 1095 днів з дня подання податкової декларації або іншої податкової звітності, для складення якої вони використовуються, а також інші документи з питань обчислення і сплати податків та зборів.

Як і де громадянин може дізнатися про наявність чи відсутність податкового боргу?

Головне управління ДПС у Львівській повідомляє, що про наявність або відсутність податкового боргу фізична особа-громадянин, яка не є суб’єктом господарювання, може отримати інформацію з Електронного кабінету. Завітавши у приватну частину цього сервісу на сторінку «Стан розрахунків з бюджетом» користувач отримує доступ до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів (дані інтегрованої картки платника). При цьому суми заборгованості перед бюджетом буде позначено червоним кольором.

Звертаємо увагу, що вхід до приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету здійснюється після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг або через Інтегровану систему електронної ідентифікації.

У разі виникнення у платника податків податкового боргу, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Зауважимо, що фізичні особи-громадяни мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу:

- за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо нарахованої суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

- за своєю податковою адресою (місцем реєстрації) для проведення звірки даних щодо нарахованої суми транспортного податку;

- за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки даних щодо нарахованої суми плати за землю.

Підписуйтесь на Telegram-канал ДПС України https://t.me/tax_gov_ua та  на сторінку у Facebook facebook.com/TaxUkraine. Спілкуйся з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX» 

 Буський сектор організації роботи  організаційно-розпорядчого управління ГУ ДПС у Львівській області 

Please publish modules in offcanvas position.