Інформує Бродівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області

Інформує Бродівська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області

Понеділок, 07 лютого 2022 16:41

ДПІ  нагадує, що триває кампанія одноразового добровільного декларування.  Одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори.

Тобто, доходами з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори, з метою подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, вважаються доходи, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні, однак згідно даних контролюючих органів повнота сплати податків і зборів з них не підтверджена. Такими доходами можуть бути, але не виключно, заробітна плата (винагорода), отримана працівниками в «конвертах», іноземні доходи, доходи фізичної особи, отримані від здійснення підприємницької, незалежної професійної діяльності без державної реєстрації її як фізичної особи – підприємця, без взяття на податковий облік, або без одержання ліцензії, дозволу чи іншого дозвільного документа для провадження певних видів господарської діяльності, незадекларовані доходи у вигляді спадщини, подарунків, отримані не від фізичних осіб першого, другого ступеня споріднення, орендної плати, доходи від продажу рухомого та нерухомого майна, прибутків від відчуження акцій, часток, корпоративних або інших аналогічних прав тощо.

      

Відповідальність за незастосування РРО та/або ПРРО

Бродівська  ДПІ повідомляє,  що у разі встановлення в ході перевірки факту не проведення або проведення з порушеннями розрахункових операцій через РРО та/або ПРРО з фіскальним режимом роботи до такого суб’єкта господарювання, за рішенням відповідних контролюючих органів, застосовуються фінансові санкції в таких, зокрема розмірах:

100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше;

150 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення.

Відповідальність суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції визначається Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями, далі – Закон № 265/95-ВР).

Дія Закону № 265/95-ВР поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

   

Про строк сплати нерезидентами податкового зобов’язання

Законом України від 03.06.2021 № 1525-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам» встановлено норму, якою передбачено, що сума податкового зобов’язання за операціями з постачання електронних послуг, зазначена в спрощеній декларації особою – нерезидентом платником ПДВ, підлягає сплаті в іноземній валюті (євро або долар США) протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку, передбаченого для подання спрощеної податкової декларації. Сплата має здійснюватися на валютний рахунок, відкритий Державній казначейській службі України, в уповноваженому банку. Реквізити такого валютного рахунку будуть розміщені на спеціальному портальному рішенні для користувачів нерезидентів, які надають електронні послуги.

                                  Податківці проводять тематичні заходи для платників

Впродовж минулого тижня в Бродівській ДПІ проведено практикуми для  підприємців щодо порядку подання  річної звітності  та декларування доходів громадян.

Суб`єктам господарювання надано практичні поради щодо порядку заповнення податкових декларацій, отримання електронних цифрових підписів, переваг звітування в електронному вигляді, функціонування  електронних сервісів ДПС.

Зазначено, що підприємці - платники єдиного податку не подають разом з декларацією додаток 1 «Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб…», якщо  вони протягом 2021 року мали основне місце роботи та  роботодавець сплачував за них  єдиний внесок у розмірі не менше мінімального страхового внеску. Наголошено на змінах у декларації про майновий стан і доходи, яка затверджена наказом Мінфіну України від 17.12.2020 року №783.  Звернуто увагу на застосування  «спрощенцями»  другої,  третьої та четвертої груп  РРО чи ПРРО при здійсненні розрахункових операцій незалежно від виду діяльності та обсягу доходу.

Також повідомлено про зміни до Податкового кодексу, внесені Законом України від 03.06.2021 №1525-ІХ  щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам, у т.ч.  підприємцям.Поінформовано про  кампанію декларування доходів громадян, отриманих впродовж 2021 року та звернуто увагу на кампанію добровільного декларування  активів у рамках «податкової амністії».

Слухачам надано інформаційні листівки про  РРО та  декларування доходів.

Доходи громадян, які підлягають обов’язковому декларуванню

Головне управління ДПС у Львівській області нагадує, що з початку 2022 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2021 року. Податкова декларація про майновий стан і доходи в обов’язковому порядку подається при отриманні:

доходів від особи, яка не є податковим агентом (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи);

доходів від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування; доходів від операцій з інвестиційними активами;

доходів з іноземних джерел та в інших, передбачених Податковим кодексом випадках.

З 01.01.2022 введено в дію  оновлену форму декларації про майновий стан і доходи,  відповідно до наказу МФ України від 17.12.2020 № 783. Декларація подається в такі граничні строки:

- для громадян, які зобов’язані подати податкову декларацію – до 01 травня року, що настає за звітним;

- для громадян, які мають право на податкову знижку декларація подається по 31 грудня 2022 року (включно).

Для зручності платників та спрощення процедури декларування доходів громадянами, на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів, зокрема, для використання права на податкову знижку.    

Закону України № 1914-ІХ : адміністрування податкового боргу, перевірки

ДПС України підготувала інформаційний лист  № 2/2022  щодо розгляду нововведень, запроваджених Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», зокрема щодо  адміністрування податкового боргу та перевірок.

У листі ви дізнаєтеся про:

- зміни, що стосуються прав та повноважень учасників податкових правовідносин;

- зміни, що стосуються процедури стягнення податкового боргу;

- зміни щодо процедур податкового контролю;

- зміни щодо процедури судового розгляду податкових спорів;

- зміни щодо застосування РРО/ПРРО та ведення обліку товарів.

Буський сектор організації роботи організаційно-розпорядчого управління ГУ ДПС у Львівській області 

Please publish modules in offcanvas position.