В Бродах заохочують встановлення сонячних електростанцій

В Бродах заохочують встановлення сонячних електростанцій

Середа, 24 січня 2018 18:51

Бродівська міська рада сприятиме впровадженню відновлюваних джерел енергії приватним домовласникам у м. Броди"
Згідно з прийнятим рішенням, кожному мешканцю м. Броди, який упродовж 2018 року встановить фотовольтаїчні панелі (сонячні батареї), з міського бюджету буде компенсовано до 10% вартості цього енергозберігаючого заходу (сукупної вартості робіт), втім, загальна сума відшкодування не буде більшою ніж 50 тисяч грн. Для отримання відшкодування потрібно звернутися до Бродівської міської ради із заявою на ім"я міського голови та додати документи, які підтверджують право власності заявника на будинок, де встановлено СЕС (сонячну електростанцію), ПКД, фінансові підтвердження тощо. За словами головного спеціаліста Бродівської міської ради Богдана Сторожинського, прийняттю цього рішення передувала кропітка праця, пов"язана із вивченням ситуації з впровадження відновлюваних джерел енерії, зокрема, сонячних батарей, в цілому по Україні, та у Бродах.
"Якщо у 2015 році в Україні було встановлено 244 СЕС, то включно з вереснем 2017 їх нараховується 2323. У Бродах, як нам повідомили у Бродівському РЕМ вже 4 громадян встановили на своїх приватних будинках фотовольтаїчні панелі. Так, це задоволення не з дешевих. Наприклад, щоб встановити СЕС середньої потужності - 13,6 кВт потрібно вкласти близько 11 тис. євро , але це з часом окупиться. Для таких громадян діє т.з. " зелений тариф", який на даний час складає 18 євроцентів за 1 кВт (5,61 грн) - це ціна, за якою держава закупляє у новатора вироблену сонцем електроенергію, даючи змогу людям заробити на альтернативній енергетиці і цей зелений тариф запланований щонайменше до 2030 року", - зазначив посадовець Бродівської міської ради.

Також Богдан Сторожинський наголосив, що для реалізації даної програми у міському бюджеті закладено 200 тис. грн на цей рік.
Про чинники, які спонукали орган місцевого самоврядування перейнятися цією проблемою, Богдан Сторожинський сказав так: "Заохочуючи людей до альтернативних джерел енергії, ми зменшуємо кількість викидів парникових газів не лише у нашому місті, а й на планеті, адже місто Броди є членом Кліматичного альянсу, активним членом асоціації "Енергоефективні міста України", а міський голова Бродів - підписантом Угоди мерів про скорочення викидів CO2 на 30% до 2030 року на своїх територіях. Крім цього, Бродівська міськрада розробляє План дій Сталого енергетичного розвитку, де будуть розрахунки, що покажуть ефект від уже впроваджених енергоефективних заходів. Щодо фінансових витрат, ми порахували, що ці видатки повернуться в бюджет за 6 років у вигляді сплачених податків ".
На даний час міська рада готує лист до Бродівської районної ради з проханням підтримати цю ініціативу та прийняти відповідну програму на районному рівні. Також відповідну програму прийняла і Львівська обласна рада: згідно з Прорамою енергозбереження для населення Львівщини на 2017-2020 рр", власник нововстановленої дахової сонячної електростанції може розраховувати теж на 10% компенсацію тіла кредиту. Один з державних банків надає такі кредити під майже нульові відсотки, - повідомив Богдан Сторожинський.

Довідка.
Зелений тариф - тариф, за яким оптовий ринок електричної енергії України зобов'язаний закуповувати електричну енергію, вироблену на об'єктах електроенергетики з альтернативних джерел енергії. З 01 січня 2017 року по 31 грудня 2019 року зелений тариф становить 561,65 коп/кВт·год (без ПДВ). Фактично, це механізм, призначений для заохочення населення для вироблення електроенергії з альтернативних джерел енергії.

Please publish modules in offcanvas position.